معرفی کتاب

معرفی کتاب: رمان دل كور، برگزیده و شرح سفرنامه شاردن، عکاسی دیجیتال

از این پس می خواهم در صورت امكان مختصر صحبتي هم در خصوص مزاياي كتاب و مطالعه آن صحبت كنم تا اين بخش هم از يكنواختي خارج شود و تنوعي در معرفي كتاب ايجاد شود.
«گروچوماركس» در خصوص تقابل تلويزيون و كتاب مي گويد:‌ «من از صدقه سري تلويزيون بسيار چيزهاي آموخته ام. به محض اينكه كسي آن را روشن كند، مي روم كتابخانه ام و كتاب خوبي مي خوانم »
و در جايي خورخه لوييس بورخس در مزيت كتاب مي گويد: «من هميشه تصور كرده ام كه بهشت گونه اي كتابخانه خواهد بود.»
خواستم بيشتر در خصوص اين دو جمله بگويم كه به گمانم آنقدر جامع و كامل بودند كه نيازي نيست چيزي افزوده شود. و اما معرفي كتاب . در اين پست قصد معرفي سه كتاب متفاوت دارم. اميد كه مورد پسند دوستان قرار گيرد.

رمان دل کور -  اسماعيل فصيح
رمان دل کور – اسماعیل فصیح

رمان دل كور
نوشته اسماعيل فصيح
۲۸۷صفحه
كتاب اول كتاب رمان قديمي «دل كور» به نويسندگي رمان نويس معروف كشورمان اسماعيل فصيح است كه قبلا كتاب «شراب خام» وي را معرفي كرده ام.
دكتر «صادق آريان» در مطب اش است كه از مرگ مشكوك برادر بزرگترش، مختار با خبر مي شود و اين خبر باعث فلش بكي مي شود به گذشته و ياداوري خاطرات صادق از دوران كودكي. .مختار برادري ست كه صادق هيچ دلخوشي از وي ندارد بلكه تنفر و كينه اي عميق نسبت به او از گذشته اي دور در دل دارد. مختاري كه به راحتي اصول اخلاقي را زير پا مي گذارد و هيچ گونه تعهدي نسبت به كسي ندارد و فقط به فكر منافع شخصي خود است. در نقطه مقابل وي، ديگر برادرش رسول است كه بسيار عاطفي و مهربان است و از هيچ تلاشي براي خدمت به ديگران دريغ نمي كند. هر چند اخلاق رسول و مختار يك نيست. اما باز نسبت به برادر بزرگترش، با تمامي بدي هايش خوبي مي كند و اين براي صادق غير قابل هضم نيست.
خواندن اين رمان زيبا و آموزنده را به دوستان به دو دليل توصيه مي كنم يكي به دليل جذاب و آموزنده بودن رمان و دوم غير قابل پيش بيني بودن آن تا آخرين صفحه كتاب.

رانلد دبلیو فریر
برگزیده سفرنامه شاردن – رانلد دبلیو فریر

برگزیده و شرح سفرنامه شاردن
نوشته رانلد دبلیو فریر
ترجمه حسین هژبریان، حسن اسدی.
۳۵۰ صفحه
شاردن جواهر ساز جوانی از کشور فرانسه بود که در قرن هفدهم میلادی به اصفهان می آید و قسمت اعظم عمر خود را در آنجا می گذراند. وی در مدت اقامتش به خوبی با گوشه و کنار این شهر آشنا شده بود. با اینکه وی در اصفهان می زیست اما در کتاب هشت جلدی خود توصیف دقیقی در خصوص ديگر قسمت هاي کشور ایران، عادات و آداب و رسوم ایرانیان می دهد كه در نوع خود بسيار جذاب است. هر چند از کتاب هشت جلدی وی تنها پنج جلد آن در بازار است که آن هم ناياب است. اما خود این کتاب عصاره اي از آن كتابهاي هشت جلدي كه نماي كلي از آنها را در اختيار خوانندگاني كه فرصت كم براي مطالعه كل كتاب دارند را مي دهد. همچنین اطلاعات خوبی از دوره ی صفویه را می توان در این کتاب یافت. ضمنا تصاوير نقاشي شده از ايران در ضميمه كتاب بر اهميت آن مي افزايد.

عکاسی دیچیتال _ آورین آذرگین
عکاسی دیچیتال _ آورین آذرگین

عکاسی دیجیتال
نوشته آروین آذرگین
امروزه ديگر كمتر خانواده اي را مي توان ديد كه دوربين عكاسي ديجيتالي نداشته باشد. اما صرف داشتن دوربين عكاسي، دليلي بر گرفتن تصوير خوب نيست. لازم است شخصي كه از اين نوع دوربين استفاده مي كند، به حداقلي از تكنيك هاي عكاسي آگاه باشد و بتواند آنها را به كار برد. از ميان كتابهاي متعددي كه در خصوص عكاسي مطالعه كرده ام، كتاب «عكاسي ديجيتال» آروين آذرگين را بسيار مناسب براي آموزش عكاسي يافته ام، چرا كه با زبان ساده اصول اوليه عكاسي را آموزش مي دهد و همچنين مقدماتي از آموزش فتوشاپ نيز در اين كتاب است.
برخي از عناوين اين كتاب شامل موارد زير است: دوربین دیجیتال چیست؟ راهنمای خرید دوربین های دیجیتال، مراقبت و نگهداری از دوربین، چگونه یک عکس خوب بگیریم؟ عکاسی در سفر و ویرایش تصویر است.
ضمنا شايان ذكر است كه اين كتاب برگزیده جشنواره رشد به عنوان کتاب نمونه کمک آموزشی نيز هست.

– این نکته را هم فراموش کردم به دوستان نازنین ام بگویم که خواهشمندم اگر کتابی خوبی را اخیرا خوانده اید را برای دوستان حتی در حد یک نام و موضوع معرفی کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =

بستن
بستن